etap drugi

Etap 2. projektu – „Festiwal filmowy dokumentART – przekraczanie granic“ 2012

Wydarzenia w ramach projektu:

1. Wielkie Otwarcie

13.11.2012 r. odbyła się ceremonia Otwarcia Festiwalu, tradycyjnie już w studiu TVP Szczecin. Gala była transmitowana w na żywo przez gospodarza. Prowadzenie Otwarcia przypadło Michałowi Chacińskiemu – uznanemu krytykowi filmowemu, dziennikarzowi, a także dyrektorowi artystycznemu FPFF w Gdyni, który prowadził rozmowy z kolejnymi gośćmi, m.in. z polskim i niemieckim kierownikiem festiwalu oraz przedstawicielami mecenasów i sponsorów. W otwarciu wzięli udział zaproszeni goście, polsko-niemiecki team festiwalowy oraz publiczność z Polski i Niemiec. Goście z Niemiec, w tym młodzież, specjalnie na tę okazję przyjechali do Szczecina. Podczas otwarcia zaprezentowano głośny dokument "Poster Girl". Ceremonia otwarcia zakończyła się bankietem.

2. Konkurs Europejski

W dniach 16-19.11.2012 odbyła się prezentacja produkcji nieprzekraczających 60 minut, które zostały zakwalifikowane do konkursu europejskiego przez polsko-niemiecką komisję programową.
Pokazanych zostało 51 filmów w dziesięciu, 2-godzinnych blokach. Pokazy były publiczne i tłumaczone na język polski. Prezentowane filmy oceniane było przez międzynarodowe jury, które przyznało wyróżnionym produkcjom nagrody o łącznej wartości ponad 14.000 Euro.

3. dyskusje z autorami filmów konkursowych

W dniach prezentacji filmów konkursowych (16-19.11.2012) odbyło się wiele wieczornych dyskusji z udziałem twórców prezentowanych filmów. W dyskusjach wzięli udział zaproszeni goście oraz publiczność w obu miastach festiwalowych.

4. polsko-niemiecki projekt warsztatowy

Warsztaty multimedialne były poprowadzone przez polskiego performera Antoniego Karwowskiego. Po części teoretycznej, grupa warsztatowa przeniosła się do Neubrandenburga praktykując nabytą wiedzę oraz wchodząc w interakcję z festiwalowiczami i mieszkańcami Neubrandenburga. Działania warsztatowiczów zostały udokumentowane za pomocą zdjęć i filmów.

5. Zamknięcie Festiwalu

Zamknięcie Festiwalu odbyło się 20.11.2012 w Neubrandenburgu. Wzięli w nim udział goście festiwalowi oraz festiwalowicze z Niemiec i Polski (dowiezieni na galę specjalnym autokarem). Po zakończeniu ceremonii, podczas której wręczono nagrody festiwalowe, odbył się bankiet.

 

 

 www.interreg4a.info >>

 

Znajdujesz się na stronie archiwalnej. Przejdź do serwisu aktualnej edycji Festiwalu.

Przekraczanie granic:

Udostępnij: