Nagrody

Nagroda Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego w wysokości 10 000 PLN za produkcję filmową, która w najbardziej adekwatny sposób porusza kwestię porozumienia ponad podziałami etnicznymi.

Postman | Listonosz
Reżyseria: Wahid Nazir
Francja 2012

Uzasadnienie:
Obserwacja codziennej, rutynowej pracy listonosza i jego pełnej przeszkód, nadzwyczajnej walki o zachowanie kontroli nad pocztowym systemem komunikacji. Film Wahida Nazira został nagrodzony za kreatywne i niekonwencjonalne przedstawienie współczesnego Kabulu, jego społeczności i mieszkańców.

 

 

Nagroda Latücht Ministerstwa Edukacji, Nauki i Kultury Meklemburgii-Pomorza Przedniego honoruje niezależny film lub projekt multimedialny, który w sposób kreatywny najpełniej wykorzystuje możliwości owego medium. Przeznaczona jest na nią kwota 5 000 €.

Argentyńska Lekcja | The Argentinian Lesson
Reżyseria: Wojciech Staroń
Polska 2011

wyróżnienie:
I’m not dead, only asleep | Żyję, tylko śpię
Reżyseria: Juan Sebastian Lopez Maas

 

 

Nagroda Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej dla najlepszego filmu w Konkursie Europejskim, wysokości 1 000 €.

Tonia i jej dzieci | Tonia and Her Children
Reżyseria: Marcel Łoziński
Polska 2011

 

 

Nagroda Miasta Neubrandenburg honoruje filmy odważne i ambitne, które eksplorują lub przekraczają granice gatunku. Na nagrodę przeznaczona jest kwota 2 000 €.

A story for the Modlins | Opowieść dla Modlinów
Reżyseria: Sergio Oksman
Hiszpania 2012

wyróżnienie:
Großvater hat das Meer nie gesehen | Dziadek nigdy nie widział morza
Regie: Christine Hürzeler
Niemcy/Szwajcaria 2011

 

 

Nagroda Publiczności Polskiej, ufundowana przez Telewizję Polską (TVP), przyznana zostanie filmowi biorącemu udział w międzynarodowym konkursie. Wysokość nagrody pieniężnej wynosi 4 300 PLN (1 000 €).

Tonia i jej dzieci | Tonia and Her Children
Reżyseria: Marcel Łoziński
Polska 2011

 

 

Nagroda Publiczności Niemieckiej, której fundatorem jest publiczny nadawca medialny Norddeutscher Rundfunk (NDR), przyznawana jest przez widzów konkursu w Neubrandenburgu, którzy wybierają ich zdaniem najlepszy film. Na nagrodę przeznaczona jest kwota 1 000 €.

A Story for the Modlins | Opowieść dla Modlinów
Reżyseria: Sergio Oksman
Hiszpania 2012

 

 

Nagroda „Findling” Regionalnego Stowarzyszenia Komunikacji Filmowej Meklemburgii-Pomorza Przedniego zapewnia trasę nagrodzonego filmu po kinach i klubach filmowych Meklemburgii-Pomorza Przedniego wraz z twórcą owego obrazu. Trasa jest finansowana przez Regionalny Fundusz Promocji Filmu Meklemburgii-Pomorza Przedniego.

Pustelnicy | The Hermits
Reżyseria: Kacper Czubak
Polska 2011

 

 

Nagroda Jury Studenckiego, fundowana przez Uniwersytet Szczeciński, przyznawana jest najbardziej odważnym próbom przekraczania granic gatunku dokumentu artystycznego. Na nagrodę przeznaczona jest kwota 2 000 PLN.

Grandmothers | Babcie
Reżyseria: Afarin Eghbal
Wielka Brytania 2011

 

 

Nagroda Zrzeszenia Studentów Uniwersytetu w Greifswaldzie przyznawana przez studentów Wyższej Szkoły Zawodowej w Neubrandenburgu oraz przez Uniwersytet w Greifswaldzie. Na nagrodę przeznaczona jest kwota 1 000 €.

Pustelnicy | The Hermits
Reżyseria: Kacper Czubak
Polska 2011

 

 

Nagroda rzeczowa Złotej Komóry, ufundowana przez Stowarzyszenie OFFicyna, przyznawana jest najciekawszemu filmowi z ramach przeglądu telefonART.

Summer Kutz
reżyseria: Szymon Karpierz
Polska 2012

 

 

Nagroda rzeczowa, ufundowana przez Stowarzyszenie OFFicyna, przyznawana jest najciekawszemu filmowi w ramach przeglądu Zachodniopomorskie Shorty.

Taki typ ptactwa
Reżyseria: Małgorzata Goliszewska
Polska 2012

You're on the archive site. Go to the current edition of the festival website.

Udostępnij: